غذای ماهی
مقالات عمومی

اهمیت تغذیه در پرورش ماهی

بدون دیدگاه
زمان مطالعه : 2 دقیقه

اهمیت تغذیه در پرورش ماهی

همه ی جانوران برای تامین انرژی مورد نیاز خود نیازمند به جذب موادی از طبیعت هستند. گیاهان مواد معدنی را از خاک گرفته و در کنار آن با نور خورشید انرژی مورد نیاز خودرا به دست میاورند، گیاهخواران با تغذیه از این گیاهان و گوشتخواران با تغذیه از جانوران دیگر. آنچه مسلم است این است که هیچ موجودی در طبیعت وجود ندارد که بتواند بدون تغذیه صحیح رشد کند و ماهی نیز از این قائده مستثنی نیست. انتخاب غذای ماهی مناسب میتواند در نتیجه ی دوره پرورش تعیین کننده باشد.

ماهی ها از نظر طیف غذای مصرفی به سه دسته ی گیاهخوار، گوشتخوار و همه چیزخوار تقسیم میشوند؛

تغذیه یکی از مهم ترین مسائل در پرورش آبزیان است و در این نوشتار به بررسی تغذیه صحیح آنها و چرایی اهمیت تغذیه ی صحیح در رشد ماهی پرورشی می پردازیم.

این مسئله کاملا در مورد ماهی های پرورشی نیز صادق است. کشاورز میخواهد ماهی پرورشی حداکثر رشد ممکن را در کمترین زمان ممکن داشته باشد پس باید غذایی را انتخاب کند که بیشترین مواد مغذی ممکن را با کمترین حجم ممکن دارا باشد.

یکی از دلایلی که غذاهایی مصنوعی بازده بهتری برای ماهی های پرورشی دارند چرا که غنی شده اند، در مقابل غذا های زنده و یا طبیعی به اندازه ی غذا های طبیعی از نظر مواد مغذی متمرکز نیستند.

غذا های مصنوعی:

علاوه بر این غذاهای مصنوعی از نظر شناور بودن و یا فرورقتن در آب نیز انواع مختلفی دارند (شناور، غوطه ور و پلت ) و میتوانند نیاز همه ی گونه های ماهی پرورشی را به انواع مختلف غذا برطرف کنند.

به طور عمده، این مسئله که ماهیها در چه سطحی از آب تغذیه میکند وابسته به موقعیت جاگیری دهان بر روی صورت آنهاست، به طوری که اگر دهان در قسمت بالایی سر ماهی قرار داشته باشد از سطح آب تغذیه میکند، اگر در وسط صورتش باشد از میان سطح و کف تغذیه میکند و اگر دهانش بر روی سطح پایینی بدنش قرار داشته باشد غذای خود را از کف بستر آب بر میدارد.

خاصیت دیگر این غذا های مصنوعی توانایی افزودن دارو و ویتامین به آنهاست چرا که خشک بودن دانه های آنها توانایی جذب داروی مایع و روغنی را به آنها میدهند و بستری خوب برای انتقال دارو و مواد افزودنی مورد نیاز ماهی را در اختیار آبزی پرور قرار میدهد.

مسئله ی دیگر آلودگی های زیستی مربوط به تغذیه ی ماهیان پرورشی به خصوص در سیستم های متراکم و نیمه متراکم اتست با غذای طبیعیست.

غذا های طبیعی مانند کرم، احشا بدن و ماهی های دیگر مانند ساردین میتوانند در صورت فاسد شدن آلودگی بسیار بیشتری در آب ایجاد کنند و از آنجایی که در سیستم متراکم مقدار ماهی بیشتری در آب کمتر وجود دارد هرگز نمیتوان مقدار غذای مورد نیاز برای تغذیه این مقدار ماهی با غذای طبیعی را وارد آن حجم اندک آب کرد.

در نهایت گسترش روزافزون آبزی پروری به مرور استفاده از غذای طبیعی را به سمت منسوخ شدن پیش می برد و همه میدانیم به زودی روزی خواهد رسید که دیگر غذای طبیعی پاسخگوی نیاز هیچ مزرعه ای نخواهد بود چرا که سیستم های غیر متراکم و نیمه متراکم کاملا از دور خارج شده اند.

اگر به دنبال غذای مناسب برای ماهی خود هستید اینجا را ببینید!

برچسب ها

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره 09114646386 تماس بگیرید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست