بیماری های ماهی کپور روش هایی برای کنترل و درمان آنها

بیماری های ماهی کپور
2.9/5 - (9 امتیاز)

بیماری های ماهی کپور و درمان های پیشنهادی آنها

کپور که از سال 475 پیش از میلاد در چین مورد پرورش بوده تقریبا در تمام طول تاریخ بشر پرورش داده میشده است. انواعی از آن مانند کوی هنوز هم در ژاپن ممظر شهامت و انرژی هستند. کپور بومی آسیاست، جایی که از آن به اروپا و سپس به سرتاسر جهان جز نواحی قطبی پخش شد. کپور را میتوان از نظر گستردگی کشور های پرورش دهنده بزرگتری گونه ماهی آب شیرین درنظر گرفت که فقط در نواحی قطبی پرورش داده نمیشود.

کپور را ازین نظر چه در استخر های خاکی چه در استخر های پیش ساخته به عنوان گونه ای مهم به حساب می آورند که رشدی سریع در آبهای گرم دارد و میتواند شرایط محیطی مختلفی را تحمل کند.

با وجود رعایت پروتکل های بهداشتی و تراکم گیری منظم که میتواند به تشخیص به موقع بیماری و یا عوامل بیماری زا در آب به شما کمک کنند گاهی اوقات همه چیز آنطور که ما برنامه ریزی میکنیم پیش نمیرود! با آزروی سلامتی برای شما آبزی پرور عزیز و ماهی ها پرورشی شما ما امروز قصد داریم بر روی علائم بیماری هایی تمرکز کنیم که به هر دلیل در استخر شما اتفاق افتاده و در صورت عدم پیگیری میتوانند برای ماهی کپور شما ایجاد خسارت و بیماری کنند. اگرچه کپور در ماین ماهی های پرورشی ماهی مقاومی محسوب .میشود اما به هر حال همواره پیشروی با  احتیاط نتیجه بهتزی در پی خواهد داشت!

 مداخلات درمانی پیشنهادی برای درمان این بیماری ها

برای درمان هر یک از این مشکلات ممکن است راه های متعددی وجود داشته باشد. ما روش هایی را برای شناخت و کنترل بیماری های ماهی کپور و روش های درمان آنها را در این لیست به به شما معرفی میکنیم. بسیار مهم است که هیچکدام از این مداخلات بدون مشورت و معاینه دامپزشک نباید انجام شود و صرفا در جهت افزایش اطلاعات شما آبزی پرور گرامی نگاشته شده اند:

[table id=2 /]

منبع: FAO Common Carp

ارتباط با کارشناسان ما برای کسب اطلاعات کاربردی و دقیق تر: contact us

موضوعات مرتبط :

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید

2.9/5 - (9 امتیاز)

سوالی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

همین حالا با شماره 09114646386 تماس بگیرید.

در بحث‌‌ پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست