سوالات متداول

تفاوت اصلی استخر های پیش ساخته با استخر های خاکی و بتنی در چه مسئله ایست؟

مهم ترین تفاوت استخر های پیش ساخته ی آبزیبان با استخر های سنتی نیاز کمتر به زمین و منابع آبیست. به روش پرورش مورد استفاده در این سازه ها سیستم متراکم گفته میشود به این معنا که حجم آب مورد استفاده در این سیستم ها نسبت به تراکم ماهی موجود در آب بسیار پایین تر است و طبیعتا وقتی ماهی بیشتر را در حجم آب کمتر نگهداری کنیم به فضا کمتری نیز برای مخزن آب خود نیاز داریم. به طور میانگین استخر های پیش ساخته آبزیبان 98% در زمین مصرفی و 67% در آب مصرفی صرفه جویی میکنند.

هزینه ی راه اندازی کدام یک پایین تر است؟ استخر بتنی یا پیش ساخته؟

استخرهای پیش ساخته گالوانیزه در مقایسه با استخر های بتنی ارزانترند. برای ساخت یک استخر با ظرفیت مشابه استخرهای پیش ساخته ده متری از جنس بتن حتما باید از بتن مسلح استفاده نمود چرا که بتن معمولی امکان نگهداری آن حجم آب را ندارد. چنانچه بخواهیم از بتن عادی (غیر مسلح) استفاده کنیم باید قطر دیواره ها را ضخیم تر در نظر بگیریم که با قیمت امروز بتن در نهایت نسبت به سازه های پیش ساخته مقرون به صرفه نمی باشد. استفاده از استخرهای پیش ساخته گالوانیزه سهم بیشتری از سرمایه را در دست آبزی پرور باقی گذاشته که میتواند در تامین نهاده شامل غذای ماهی، بچه ماهی و غیره استفاده گردد.

آیا استخر های پیش ساخته ی آبزیبان از استحکام لازم برخوردارند؟

این استخرها از یک استراکچر خارجی از جنس لوله های ضخیم و مستحکم گالوانیزه ساخته شده اند. این استراکچر خود از دو بخش کلاف خارجی و لوله های پشتیبان که در فضای بین کلاف بصورت عمودی قرار داده میشوند ساخته شده و یک سازه بسیار قوی را ایجاد میکند. همچنین برای محافظت از لایه عایق داخلی ورق گالوانیزه ای نیز بر روی کلاف و لوله های داخلی کشیده شده است. این سازه ها در مقابل تنش ها ، فشار های هیدرو استاتیک خوردگی و زنگ زدگی بشدت مقاوم بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

چطور شروع کنم؟

همین حالا میتوانید با تماس گرفتن با تلفن 44918-013 مشاوره ی شروع به کار را به صورت رایگان از مشاورین تخصصی شرکت آبزیبان دریافت نمایید. این مشاوره شامل سنجش استعداد زمین شما، انتخاب استخر مناسب برای استفاده ی مورد نظرتان و براورد دقیق هزینه های احداث مزرعه شما میباشد.

سوالی دارید؟

همین حالا با شماره 09114646386 تماس بگیرید.

جدیدترین مطالب آموزشی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
فهرست