سوالات متداول

برای شروع به کار با استخرهای آبزیبان چه پیش نیازهایی وجود دارد؟

بطور کلی استخر پیش ساخته پرورش ماهی پیش نیاز‌های مشترکی مانند زمین و منبع آب مناسب با استخر های سنتی دارد اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. سازه های پیش ساخته نیاز بسیار کمتری به زمین و آب دارند اما در مقابل بدون وجود منبع مناسب برق امکان پرورش ماهی در آنها وجود ندارد. مقدار آب مورد نیاز شما و کیفیت آن بسته به اینکه مایل به پرورش کپور باشید یا پرورش قزل آلا متفاوت است. برق مورد نیاز شما برای اجرای پروژه مزرعه پرورش ماهی، برق سه فاز با تعرفه کشاورزیست. منبع آب شما میتواند بین انواع چاه و یا رودخانه متغیر باشد و سلامت آب مورد استفاده شما باید توسط آزمایشگاه تایید شود. دمای آب نیز بر انتخاب گونه پرورشی مناسب تاثیرگذار است. حد اقل زمین مورد نیاز شما حدود 100 متر مربع میباشد.

تفاوت اصلی استخر های پیش ساخته با استخر های خاکی و بتنی در چه مسئله ایست؟

مهم ترین تفاوت استخر های پیش ساخته ی آبزیبان با استخر های سنتی نیاز کمتر به زمین و منابع آبیست. به روش پرورش مورد استفاده در این سازه ها سیستم متراکم گفته میشود به این معنا که حجم آب مورد استفاده در این سیستم ها نسبت به تراکم ماهی موجود در آب بسیار پایین تر است و طبیعتا وقتی ماهی بیشتر را در حجم آب کمتر نگهداری کنیم به فضا کمتری نیز برای مخزن آب خود نیاز داریم. به طور میانگین استخر های پیش ساخته آبزیبان 98% در زمین مصرفی و 67% در آب مصرفی صرفه جویی میکنند.

بازار آبزی پروری را نمیشناسم، چگونه محصول خود را در پایان دوره بفروشم؟

یکی از دغدغه های افراد در هنگام ورود به عرصه پرورش ماهی فروش محصول نهائیشان است. مشتریان آبزیبان اما از دردسر فروش محصول به طور کامل معاف هستند چرا که شبکه فروش آبزیبان در سرتاسر کشور افرادی که خریدار و فروشنده محصولات آبزی پروری هستند را به یکدیگر متصل میکند. همچنین خود شرکت نیز همواره خریدار محصولات آبزی پروران است.

خدمات آبزیبان بجز فروش و نصب سازه شامل چه مواردی می‌باشد؟

آبزیبان یک شرکت مرجع آبزی پروریست و خدمات متعددی به پرورش دهندگان ارائه میدهد. یکی از این خدمات مشاوره رایگان است. شما در طول دوره پرورش بصورت رایگان و به طور مستمر از طرف آبزیبان آموزش های مورد نیاز خود را دریافت میکنید. از دیگر خدمات ما میتوان به تامین تجهیزات و بچه ماهی اشاره کرد. انواع دستگاه های هوادهی، بلوئر، دیفیوزر، پمپ، دستگاه غذاده اتوماتیک، ازون ژنراتور و… بخشی از تجهیزاتی هستند که آبزیبان تامین و تولید میکند. داشتن پکیج کاملی از تجهیزات باعث میشود مشتریان آبزیبان بتوانند همه آنچه را که نیاز دارند به صورت یکجا در هنگام خرید سازه تامین کنند و دیگر نگران تجهیزات و کیفیت آنها نباشند.

به چه تحصیلات و مهارت‌هایی برای شروع به کار نیاز دارم؟

پرورش ماهی در استخر پیش ساخته طبیعتا مستلزم دانستن برخی نکات است اما جای هیچ نگرانی در این مورد نیست چرا که آموزش کامل و مشاوره در طول دوره پرورش ماهی از خدمات رایگان شرکت آبزیبان است. بعلاوه پرورش ماهی در استخر های پیش ساخته بسیار ساده تر از استخر های بتنی و خاکیست. شما از آغاز دوره پرورش اطلاعاتی نظیر اینکه آیا زمین شما شرایط مناسب را دارد یا خیر، چه گونه ای از ماهی برای شما مناسب است، چه تجهیزاتی برای پرورش نیاز دارید و اینکه از کجا باید آنها را تهیه کنید دریافت میکنید. پس از آن در طول دوره پرورش مسائلی نظیر روش ماهی دار کردن استخر، روش تغذیه صحیح ماهی ها، پیشگیری از بیماری و مواردی از این دست نیز به طور کامل و به صورت مستمر به شما آموزش داده میشود. همین حالا میتوانید با تماس گرفتن با دفتر آبزیبان مشاوره های اولیه را دریافت کنید.

نقشه کشی و طراحی مزرعه‌ام را چگونه انجام دهم؟

خدمات نقشه کشی و طراخی مزرعه برای تمامی مشتریان آبزیبان توسط شرکت انجام میشود. تنها کاری که لازم است انجام دهید ارسال نقشه زمین خود برای شرکت است.

بچه ماهی خود را از کجا تامین کنم؟

خرید بچه ماهی اولین قدم در آغاز هر دوره پرورش است و باید با دقت زیادی انجام شود. ماهی ها نیز مثل انسان و تمام موجودات دیگر علاوه بر شرایط محیط از ژنتیک خود تاثیر میپذیرند. این بدان معناست که شما ممکن است دو نژاد مختلف ماهی را در شرایط و با تغذیه کاملا یکسان پرورش دهید اما در آخر دوره پرورش وزن و اندازه آنها به کلی با یکدیگر متفاوت باشد. خرید ماهی باید حتما از مراکز تکثیر معتبر انجام شود. شرکت آبزیبان افتخار این را دارد که تامین کننده بهترین نژاد های بچه ماهی خارجیست و با تولید کنندگان و مشتریان بسیاری در سرتاسر کشور همکاری دارد. با خرید بچه ماهی از آبزیبان این مسئله را به کلی از دغدغه های خود حذف کنید.

آیا آبزیبان خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد؟

خدمات پس از فروش آبزیبان شامل گارانتی، مشاوره و آموزش است. گارانتی استخر های آبزیبان کلیه خرابی هایی را که به علت سوء نگهداری از محصول ایجاد نشده باشند را تا یک سال شامل میشود و تعمیر این خرابی ها به صورت رایگان انجام میگیرد. مشاورین آبزیبان از لحظه ای که اولین بار با آنها تماس میگیرید تا پایان دوره پرورش تمامی اصول مورد نیاز را از ابتدایی ترین پیش نیاز ها تا تکنیک های مختلف پرورش به شما منتقل میکنند. مشاوره و آموزشهای آبزیبان هم پیش از نصب سازه برای طراحی مزرعه و انتخاب گونه برای شما مفید خواهد بود هم در طول دوره پرورش شما را از ضروریات و تکنیک های پرورش بهره مند میسازد.

هزینه ی راه اندازی کدام یک پایین تر است؟ استخر بتنی یا پیش ساخته؟

استخرهای پیش ساخته گالوانیزه در مقایسه با استخر های بتنی ارزانترند. برای ساخت یک استخر با ظرفیت مشابه استخرهای پیش ساخته ده متری از جنس بتن حتما باید از بتن مسلح استفاده نمود چرا که بتن معمولی امکان نگهداری آن حجم آب را ندارد. چنانچه بخواهیم از بتن عادی (غیر مسلح) استفاده کنیم باید قطر دیواره ها را ضخیم تر در نظر بگیریم که با قیمت امروز بتن در نهایت نسبت به سازه های پیش ساخته مقرون به صرفه نمی باشد. استفاده از استخرهای پیش ساخته گالوانیزه سهم بیشتری از سرمایه را در دست آبزی پرور باقی گذاشته که میتواند در تامین نهاده شامل غذای ماهی، بچه ماهی و غیره استفاده گردد.

آیا استخر های پیش ساخته ی آبزیبان از استحکام لازم برخوردارند؟

این استخرها از یک استراکچر خارجی از جنس لوله های ضخیم و مستحکم گالوانیزه ساخته شده اند. این استراکچر خود از دو بخش کلاف خارجی و لوله های پشتیبان که در فضای بین کلاف بصورت عمودی قرار داده میشوند ساخته شده و یک سازه بسیار قوی را ایجاد میکند. همچنین برای محافظت از لایه عایق داخلی ورق گالوانیزه ای نیز بر روی کلاف و لوله های داخلی کشیده شده است. این سازه ها در مقابل تنش ها ، فشار های هیدرو استاتیک خوردگی و زنگ زدگی بشدت مقاوم بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

آیا خرید استخر دست دوم بصرفه است؟

اگر استخر دست دوم با دوام و با کیفیت باشد، تفاوت زیادی با استخر نو نخواهد داشت ولی اطمینان از دوام و کیفیت استخر از مهم ترین فاکتور های خرید استخر دست دوم است

توصیه میکنیم قبل خرید استخر دست دوم حتما از کارشناسان استفاده کنید تا مشکلی در آینده برای کسب و کار و درآمد شما ایجاد نشود

استخر های زینکالیوم چه هزینه ای دارند؟

استخر های زینکالیوم با داشتن لایه ای روی مقاوم در برابر خوردگی توسط نمک هستند برای همین در استرالیا در شیروانی منازل از زینکالیوم استفاده می شود

اما به دلیل مقاومت پایین در برابر ضربه و فرسایش و نیرو از زینکالیوم در مخازن آب و استخر ها به هیچ وجه استفاده نمی شود

در حال حاضر استرالیا و سایر کشور های دنیا از استخر پیش ساخته گالوانیزه با روکش فایبرگلاس استفاده می کنند

سوالی دارید؟

همین حالا با شماره 09114646386 تماس بگیرید.

جدیدترین مطالب آموزشی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
فهرست
شرکت آبزیبان از سرتاسر کشور نماینده می‌پذیرد!با ما تماس بگیرید.